Joensuun ev.lut.seurakunnan perhekerhot

01.01.2017 - 31.05.2018 / Harrasteryhmä, Virkistys

Toimintaa järjestetään

Perhekerhot

Tervetuloa alle kouluikäisten lasten vanhemmat, isovanhemmat ja hoitajat yhdessä lasten kanssa jakamaan elämän iloja ja suruja, sekä virkistymään yhdessäolosta. Perhekerhoja järjestetään eri puolilla Joensuuta. Ota yhteyttä!

 

Joensuun seurakunta

Joensuun srk-keskuksessa, Kirkkokatu 28, torstaisin klo 9:30–11

Marjalan srk-talossa, Syyskatu 2, torstaisin klo 9-10:30

Ekavauva kerho Noljakan kirkolla torstaisin klo 9:30–11

Noljakan kirkolla, perjantaisin klo 9:30-11

Lisätiedot: Lapsityönohjaaja Kristiina Nissinen, puh. 050 5508 330, kristiina.nissinen@evl.fi

 

Pielisensuun seurakunta

Hukanhaudan srk-talossa, Lonikintie 18, keskiviikkoisin klo 9:15–10:45

Pikkuketun kerhohuoneella, Kettuvaarantie 25, keskiviikkoisin klo 9:30–11

Lisätiedot: Lapsityönohjaaja Pirjo Kuikka, puh. 050 300 2055, pirjo.kuikka@evl.fi

 

Rantakylän seurakunta

Talastuvassa, Talastie 2, maanantaisin klo 9:30-11

Rantakylän kirkolla, Rantakylänkatu 2, keskiviikkoisin klo 9:30-11

Ekavauvaryhmä Rantakylän kirkolla torstaisin klo 9:30-11

Perheitten iltatoiminta Rantakylän kirkolla joka toinen torstai klo 17.30-19

Lisätiedot: Lapsityönohjaaja Marja Kukkonen, puh. 050 585 8729, marja.kukkonen@evl.fi

 

Vaara-Karjalan seurakunta

Kiihtelysvaaran srk-talon kerhotilassa, Tohmajärventie 31, tiistaisin klo 9:30-11:30

Alavin kylätalossa, Tervasuontie, keskiviikkoisin klo 9:30-11:30

Tuupovaaran seurakuntatalolla, Koulutie 10, torstaisin klo 9:30-11

Lisätiedot: Perhetyön lähetyssihteeri Terhi Piiroinen puh. 046 9206 415, terhi.piiroinen@evl.fi

 

Pyhäselän seurakunta

Pyhäselän srk-talossa, Hammaslahdentie 76, maanantaisin klo 9:30–11 ja tiistaisin klo 14–15:30. Reijolan srk-talossa, Santerintie 11, keskiviikkoisin klo 9-10:30 perhepäivähoitajille sekä perjantaisin klo 9:30–11. Tiedustelut: Lastenohjaaja Heli Vänskä, puh. 050 3407 382, heli.vanska@evl.fi

 

Lisäksi Taukoa tarvitsevien äitien illat Pyhäselän srk-talolla klo 18 joka kuukauden viimeisenä tiistaina ja Reijolan srk-talolla joka kuukauden puolivälissä kokoontuu uusi ryhmä klo 18. Lisätiedot: Heli Vänskä, puh. 044 3235 293, heli.vanska@evl.fi

 

Enon seurakunta

Enon seurakuntatalolla, Yläpappilantie 1, perhekerho  tiistaisin klo 9.30-11.30

Uimaharjussa Villa Koivurannan Salin alakerrassa, Keskustie 5, perhekerho tiistaisin klo 9:30–11:30

Enon seurakuntatalolla avoin kerho perhepäivähoitajille ja lapsille keskiviikkoisin klo 9-11

Enossa Hyvänmielen tuvalla, Niskatie 17, perjantaisin klo 10–12, perhekahvila yhteistyössä MLL:n kanssa

Nämä aikataulut voimassa toukokuun loppuun ja uudestaan syyskuun alusta, kesällä ei toimintaa. Lisätiedot: Lastenohjaajat Rauni Airaksinen puh. 050 431 744, rauni.airaksinen@evl.fi tai Anja Turunen puh. 040 830 4722, anja.turunen@evl.fi

 

Lisätietoa Joensuun ev.lut.seurakunnan alueen perhekerhoista nettisivuilta www.joensuunevl.fi

 

Teemat

lapsuus ja perhe-elämä

Avainsanat

lapsiperheet, lapset, perheet, perhekerho

Kohderyhmä

perheet

Ikäryhmä

kaikenikäiset

Toiminta-alue

Alue
Pohjois-Karjala

Kunta
Joensuu