JELLI.FI uudistuu LÄHELLÄ.FI-palveluksi – Ilmoita yhdistyksesi tiedot mukaan valtakunnalliseen Lähellä.fi-palveluun!

JELLI.FI uudistuu LÄHELLÄ.FI-palveluksi – Ilmoita yhdistyksesi tiedot mukaan valtakunnalliseen Lähellä.fi-palveluun!

Joko olet tutustunut uuteen Lähellä.fi-palveluun? Löytyyhän yhdistyksenne toiminta jo Lähellä.fi:stä?

Valtakunnallinen Lähellä.fi-palvelu korvaa tammikuun 2023 loppuun mennessä tutun Jelli-järjestötietopalvelun. Nykyisen Jellin tapahtuma- ja toimintailmoitukset poistuvat käytöstä ja yhdistysten ilmoittaminen siirtyy tammikuun aikana kokonaan Lähellä.fi-palveluun. Helmikuusta 2023 alkaen löydät siis ajankohtaisimmat Pohjois-Karjalan yhdistysten tapahtumat, toiminnan, tuen ja vapaaehtoistehtävät uudesta Lähellä.fi-palvelusta.

Ilmoita yhdistyksesi toiminta mukaan uuteen Lähellä.fi-palveluun ja osallistu arvontaan!

Jellistä löytyvät yhdistysten tiedot eivät siirry automaattisesti Lähellä.fi-palveluun, joten Ilmoita yhdistyksesi toiminta Lähellä.fi-palveluun rekisteröimällä yhdistyksesi ensin Lähellä.fi-palveluun. Rekisteröitymisen jälkeen pääset ilmoittamaan yhdistyksen toiminnan Lähellä.fi-palveluun kuntalaisten ja ammattilaisten löydettäväksi.

Arvomme Lähellä.fi-palveluun toimintansa ilmoittaneiden Pohjois-Karjalan yhdistysten kesken 10 kpl 40 € S/K-ryhmän lahjakortteja! Ensimmäiset 4 lahjakorttia arvomme 200 ensimmäisenä Lähellä.fi-palveluun rekisteröityneen ja toimintansa ilmoittaneen Pohjois-Karjalan yhdistyksen kesken.

Lähellä.fi-asiakaspalvelu auttaa haastavissa tilanteissa! Ota meihin yhteyttä, mikäli sinulla on kysymyksiä uuden Lähellä.fi-palvelun käyttöönotosta.

Yhteystiedot:
Viestintäkoordinaattori Marleena Laakso, marleena.laakso@pksotu.fi, p. 050 40 8535.

Lisätietoa uudistuksesta Jellin sivuilla.

Ohjeita Lähellä.fi-palvelun käyttöön:
Lähellä.fi | Palvelun käyttöohjeet
Lähellä.fi | Usein kysytyt kysymykset järjestöille
Lähellä.fi | Usein kysytyt kysymykset – julkinen sektori


LÄHELLÄ.FI-INFO 28.11.2022 KLO 9-10, Teams

Haluatko lisää osallistujia järjestösi toimintaan? Tiedätkö jo mikä on Lähellä.fi?

Ilmoittaudu mukaan https://link.webropolsurveys.com/S/A9E6FA30B5C9B149

Tule mukaan Lähellä.fi-infoon, jossa esittelemme uutta Lähellä.fi-palvelua, vastaamme kysymyksiin ja kerromme miten saat kaiken hyödyn irti Lähellä.fi:stä!

Lähellä.fi on valtakunnallinen verkkopalvelu, jossa järjestöt, seurat, yhdistykset ja yhteisöt voivat ilmoittaa kaikesta toiminnastaan, tapahtumistaan, avusta tuesta sekä vapaaehtoistehtävistään.

Palvelun voi ottaa käyttöönsä mikä tahansa yhdistys, missä tahansa päin maata. Palvelua ylläpitää ja kehittää Lähellä.fi-verkosto, joka koostuu aluetoimijoista ympäri Suomen. Infon järjestää Lähellä.fi-verkosto.