Vaara-Karjalan Leader ry hakee assistenttia


Vaara-Karjalan Leader ry:n  toiminta-alueeseen kuuluvat Lieksan ja Nurmeksen kaupungit sekä Ilomantsin ja Juuan kunnat.

Yhdistyksen perustehtäviin kuuluvat mm. yhdistys- ja yritystoiminnan hankerahoitusneuvonta ja -ohjaus sekä alueen maaseudun hanketoiminnan aktivointi ja siihen liittyvä tiedottaminen ja koulutus. Lisäksi yhdistys toteuttaa omia kehittämishankkeita. Yhdistyksen toimipiste sijaitsee Lieksassa.

Yhdistys hakee nyt palvelukseensa assistenttia. Työnkuvaasi kuuluvat erilaiset toimistotyöt (kopiointi, skannaus, kokousjärjestelyt), koulutus- ja tiedotustilaisuuksien järjestämiseen liittyvät avustavat tehtävät, yhdistyksen toiminnasta tiedottaminen (erityisesti some) sekä muut hanketoiminnan avustavat tehtävät (raportointi, maksatus).

Haku päättyy 31.3.2021

Lue lisää

Asiasanat

avoin työpaikka, työpaikat,