Joensuun Seudun Nuorisoasuntoyhdistys ry hakee sosiaalialan ohjaajaa

Joensuun seudun nuorisoasuntoyhdistys ry (Josna) välittää kohtuuhintaisia vuokrakoteja sekä tarjoaa tukea ja neuvontaa asumisen asioissa 16-29-vuotiaille nuorille aikuisille. Osana yhdistyksen toimintaa Josnalla on SOMA-toiminta, jossa tarjotaan matalankynnyksen rinnalla kulkevaa tukea lastensuojelutaustaisille nuorille aikuisille. Sosiaalisen tuen avulla pyritään ehkäisemään asunnottomuutta. SOMA-toiminnan ohjaajan tehtävät pitävät sisällään yksilöasiakastyötä, vertaisryhmä- sekä vapaaehtoistoiminnan ohjaamista, että toiminnan raportointia ja kehittämistä. Toimintaa rahoittaa sosiaalialan järjestöjen avustuskeskus STEA.

Haemme ohjaajaa toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen alkaen 1.8.2020 tai sopimuksen mukaan yhdistyksen SOMA-toimintaan. Haku päättyy 3.6.

Lue lisää