Joensuun seudun erilaiset oppijat ry hakee nuorisosihteeriä

Yhdistys palkkaa alle 29-vuotiaan henkilön nuorisosihteerin tehtäviin 12kk ajaksi STEAn Paikka auki- rahoituksella.

Työtehtävät sisältävät Joensuun seudun erilaisten oppijoiden yhdistyksen toimistotehtäviä ja osallistumista toiminnan järjestämiseen. Palkattava henkilö työskentelee erityisesti nuorten toiminnan hyväksi. Työntekijä osallistuu erilaisten kurssien järjestämiseen, asiakkaiden kohtaamiseen ja jakaa tietoa ja apua sitä kaipaaville. Työntekijä jalkautuu erilaisiin tapahtumiin yhdessä yhdistyksen muun väen kanssa ja jalkauttaa samalla tietoa nuorten oppimisvaikeuksista. Työntekijä suunnittelee, organisoi ja toteuttaa nuorten toimintaa sekä tiedottaa toiminnasta.
Työntekijä vastaa yhdistyksen sosiaalisesta mediasta.

Työssä suoriutuminen edellyttää innokkuutta ja motivaatiota työhön sekä sosiaalisia taitoja.

Koulutus- tai työkokemusvaatimuksia ei ole. Kokemus ja tieto oppimisvaikeuksista katsotaan eduksi.

Haku päättyy 5.6.

Lue lisää