Karelia Flames ry hakee hankekoordinaattoria/toiminnanjohtajaa. Haku päättyy 31.3.

Karelia Flames on salibandyyn erikoistunut seura, joka syntyi Josba Junioireiden ja LeBa 96 yhdistymisen myötä. Yhdistyminen toteutetaan kahden seuraavan kauden aikana ja kaudella 2020-2021 seurassa tulee olemaan n. 800 lisenssipelaajaa.

Työtehtävät koostuvat seuran toimistotehtävien hoitamisesta, avustavasta kirjanpidosta, työntekijöiden esimies tehtävistä sekä joukkueenjohtajien kanssa toimimisesta. Seuran talouden vahvistaminen ja neuvottelut yhteistyökumppaneiden kanssa on yksi tärkeimmistä tehtävistä. Lisäksi seuran edustaminen tapahtumissa yhdessä muiden työntekijöiden kanssa on myös osa työnkuvaa.
Toivomme sinulta aiempaa työkokemusta vastaavanlaisista tehtävistä. Hallitset isojen kokonaisuuksien valmistelun ja viet asiat päätökseen sovituissa aikatauluissa. Tunnet urheiluseuran arkea ja osaat toimia itsenäisesti sen mukaisesti.

Lue lisää