JOENSUUN EVANKELIS-LUTERILAISET SEURAKUNNAT

Perhekerhot
Tervetuloa alle kouluikäisten lasten vanhemmat, isovanhemmat ja hoitajat yhdessä lasten kanssa jakamaan elämän iloja ja suruja, sekä virkistymään yhdessä olosta. Perhekerhoja järjestetään eri puolilla Joensuuta. Ota yhteyttä!

Perhekerhojen kokoontumisajat ja -paikat:

Joensuun seurakunta
Joensuun srk-keskuksessa, Kirkkokatu 28, torstaisin klo 9:30–11
Marjalan srk-talossa, Syyskatu 2, torstaisin klo 9-10:30
Nuottaniementie 2, Siwan yläkerta, torstaisin klo 9:30-11
Noljakan kirkolla, perjantaisin klo 9:30-11
Lisätiedot: Lapsityönohjaaja Kristiina Nissinen, puh. 050 5508 330, kristiina.nissinen@evl.fi

Pielisensuun seurakunta
Pielisensuun kirkolla, Tikkamäentie 15, tiistaisin klo 9:30–11
Hukanhaudan srk-talossa, Lonikintie 18, keskiviikkoisin klo 9:15–10:45
Pikkuketun kerhohuoneella, Kettuvaarantie 25, keskiviikkoisin klo 9:30–11
Lisätiedot: Lapsityönohjaaja Pirjo Kuikka, puh. 050 300 2055, pirjo.kuikka@evl.fi

Rantakylän seurakunta
Talastuvassa, Talastie 2, maanantaisin klo 9:30-11
Rantakylän kirkolla, Rantakylänkatu 2, keskiviikkoisin klo 9:30-11
Mutalan kirkolla, Mutalantie 12, torstaisin klo 9-10:30
Ekavauvaryhmä Rantakylän kirkolla torstaisin klo 9:30-11
Lisätiedot: Lapsityönohjaaja Marja Kukkonen, puh. 050 585 8729, marja.kukkonen@evl.fi

Pyhäselän seurakunta
Pyhäselän srk-talossa, Hammaslahdentie 76, maanantaisin klo 9:30–11 ja tiistaisin klo 14–15:30
Reijolan srk-talossa, Santerintie 11, keskiviikkoisin klo 9-10:30 perhepäivähoitajille sekä perjantaisin klo 9:30–11.
Tiedustelut: Perhe- ja diakoniatyöntekijä Pauliina Ahvalo, puh. 050 3407 382, pauliina.ahvalo@evl.fi

Lisäksi Taukoa tarvitsevien äitien illat Pyhäselän srk-talolla klo 18 tiistaisin kerran kuussa. Lisätiedot: Heli Vänskä, puh. 044 3235 293, heli.vanska@evl.fi

Enon seurakunta
Enon seurakuntatalolla, Yläpappilantie 1, tiistaisin klo 9-11
Uimaharjussa Villa Koivurannan Salin alakerrassa, Keskustie 5, tiistaisin klo 9:30–11:30
Enossa Hyvänmielen tuvalla, Niskatie 17, perjantaisin klo 10–12, perhekahvila yhteistyössä MLL:n kanssa

Enon srk-talolla lisäksi avoimet kerhot ”ryhmisten” hoitajille ja hoitolapsille maanantaisin klo 9-11 sekä avoin kerho perhepäivähoitajille ja hoitolapsille torstaisin klo 9-11.

Lisätiedot: Lastenohjaajat Rauni Airaksinen puh. 050 431 744, rauni.airaksinen@evl.fi tai
Anja Turunen puh. 040 830 4722, anja.turunen@evl.fi

Vaara-Karjalan seurakunta
Kiihtelysvaaran srk-talon kerhotilassa, Tohmajärventie 31, tiistaisin klo 9:30-11:30
Alavin kylätalossa, Tervasuontie, keskiviikkoisin klo 9:30-11:30
Tuupovaaran seurakuntatalolla, Koulutie 10, torstaisin klo 9:30-11
Lisätiedot: Suvi Luopakka puh. 050 377 5607, suvi.luopakka@evl.fi

Lisätietoa Joensuun alueen perhekerhoista nettisivuilta www.joensuunevl.fi.

Lisätietoa eri seurakuntien perhekerhoista nettisivuilta www.joensuunevl.fi